Hayır, kaşelerde dış kasa rengi seçimi yapılamamaktadır. Teşhirde gördüğünüz ürün renkleri ile göndereceğimiz ürünün renkleri farklı olabilir.

Evet, kaşeler sizin vereceğiniz bilgiler doğrultusunda lastiği üretilerek kullanımınıza hazır halde gönderilmektedir.

Kaşe üzerine girilecek bilgileri;

  • Web sitemizde ürünleri sepetinize eklemeden önce ürün sayfasında bulunan “Kaşe Üzerine Yazılacak Bilgileri Giriniz” kutusunu doldurarak

bize ulaştırabilirsiniz.

Kapıda ödeme sistemini kullanmamaktayız.

Siparişlerinize ilişkin ödemelerinizi Banka Havalesi / EFT yolu ile yada web sitemiz üzerinden Kredi kartınız ile yapabilirsiniz.

Sipariş bedeli iş öncesinde tamamı olmak kaydı ile tahsil edilir ve sonrasında ürünleriniz imalata alınarak tarafınıza kargolanır.

Bu anlamda firmaların ödeme takvimlerine (Her hafta Cuma günleri, her ayın 15’i vb.) uymamız yada ” Siz faturası ile birlikte ürünü gönderin, biz ödemesini yapalım “ gibi talepleri karşılamamız mümkün değildir.

Ödemeleriniz İçin Banka Hesap Numaramız 

QNB Finansbank – EnPara
Hesap Sahibi : Ali Murat KOÇDEMİR
Şube Kodu: 03663 (Enpara Şb.) – Hesap No: 106884194
IBAN: TR88 0011 1000 0000 0106 8841 94

Siparişini verdiğiniz ürün Kaşe ise;

Müşterimiz sipariş notunda özellikle ” Baskıdan Önce Görmek İstiyorum “ şeklinde belirtirse WhatsApp üzerinden tasarımı iletiyor ve üretim için onay bekliyoruz.

Bunun dışında genellikle yoğun çalıştığımız için standartlara uygun olarak onay almaksızın üretimini yapıyor ve kargoluyoruz.

Siparişini verdiğiniz ürün Baskılı (Matbaa) ise;

Tasarım hazır olsun yada bizim tarafımızdan yapılsın farketmeksizin müşterimize ulaşıyor ve baskı onayını alıyoruz.

Hiç tasarım yüklenmeden yapılmış satın alımlarda, sipariş sonrası biz size ulaştığımızda varsa tasarımınızı bize iletebilirsiniz. Yoksa biz sizin istekleriniz doğrultusunda tasarım hazırlayarak size sunuyoruz.

Yüksek Adetli Ürün Alımları

100 Adet ve üzeri alımlarda fiyatlarda küçük oynamalar yapabiliyoruz.

Perakende Satışlar

Uygun fiyat ve sürüm odaklı satış gerçekleştiriyoruz. Bu sebeple web sitemizde yer alan fiyatlar üzerinden indirim yapamıyoruz.

İmalat Süreci

Aksi belirtilmediği sürece kaşe & mühür gurubu  ürünler azami 24 saatte hazırlanarak kargoya teslim edilmektedir. Yine de biz gün içerisinde ortalama saat 12:00 ‘a kadar gelen siparişleri  aynı gün kargoya teslim etmeye çalışıyoruz.

Baskılı ürünlerde kargoya teslim süremiz ürün ve üretim türüne göre 1-5 iş günü sürebilmektedir.

Üretim sürecinde yaşanabilecek aksilikler, stok problemleri gibi durumlar oluşursa bu konuda müşterimize telefonla ulaşarak bilgilendirme yapıyoruz. Müşteri talebine göre siparişin iptali yada imalatını gerçekleştiriyoruz.

Kargo Süreci

Kargoya teslim edilen ürünler İstanbul’a 600 Km mesafede olan bölgelere 1-2 iş günü içerisinde, 600 Km sonrası ise 3-4 iş gününde teslim olmaktadır. Bunlar, taşıyıcı firma tarafından belirtilen ortalama süreler olup taahhüt niteliğinde değildir. Pazaryerlerinin kasım-aralık vs. aylarda yapmış oldukları kampanyalarda bu sürelerde aksamalar olmaktadır.

Mobil alan tabir edilen kargoların haftada 1 yada 2 kez gittikleri bölgelerde teslimat tarihi kargo firmasından öğrenilebilmektedir.

Kargo ile ilgili verilen süreler taşıyıcı firmanın belirttiği süreler olup bu sürelerin aşılması ve teslimatın geç yapılmasından firmamız sorumlu değildir.

Siparişlerin gönderimini  Yurtiçi Kargo ile yapmaktayız. Yurtiçi Kargonun gitmediği bölgelere (Doğu ve Güney Doğu ‘da bazı alanlar, askeri bölgeler vb.) gönderimi PTT Kargo ile sağlayabiliriz. PTT kargo ile teslimat için satın almadan önce bizimle iletişime geçmelisiniz. PTT Kargo ile gönderim, ancak toplu siparişlerde söz konusu olabilmektedir.

Kuryeleri gelmediği ve anlaşmamız olmadığı için diğer kargo firmalarıyla gönderim yapamıyoruz.

HASAR DURUMLARINDA

Kargonuz size ulaştığında paketin dışını kontrol ediniz. Herhangi bir deformasyon söz konusu ise paketi görevlinin yanında açarak size ulaşan üründe herhangi bir problem (kırık, ezik, yırtık vb.) olup olmadığının tespitini yapınız. Şayet problem söz konusu ise ürünü teslim almayarak tutanak tutturmanız ve tutanağı bize mail/Whatsapp üzerinden iletmeniz durumunda yeni ürün üretimi yapılarak tekrar kargolanmaktadır.

Paketi görevli yanınızda değilken açmanız ve problem ile karşılaşmanız durumunda kargo şubesine giderek tutanak tutabilirsiniz. Kargo firmaları sonradan tutanak tutma konusunda genellikle sorun çıkarmamaktadır.

Tutanaksız değişim ne yazık ki yapılamamaktadır.

KARGOM ULAŞMADI

Kargonuz yola çıktığında web sitemiz üzerinden mail ve sms yolu ile kargo firması ve takip kodu size iletilmektedir. Lütfen kargonuzun takibini yapınız.

Kargo Kayıp ise; Kargonuz uzun süre beklemenize rağmen size ulaşmadı ve takibini yaptığınızda nerede olduğunu göremiyorsanız büyük ihtimalle paketiniz yolda yada aktarma merkezlerinde kaybolmuştur. Bize durumu iletmeniz yeterlidir. Kayıp olduğunun tespitini yapıldıktan sonra aynı ürünün yenisi ivedilikle  hazırlanarak tekrar gönderilmektedir.

Adresteydim fakat kargom gelmedi; Bu durumda kargo kayıtları esas alınmaktadır. Biz tüm kargoları adrese teslim olarak göndermiş olsakta bazen çeşitli sebeplerle (kargo personelinin adresi bulamamış olması, yoğunluk dolayısıyla hiç gelmemiş olması, askeri bölgeler, hastaneler gibi özel alanlara girememiş olması vb.) adreste teslim sağlanamayabiliyor. Bu gibi durumlarda sizden ilgili kargo firmasının müşteri hizmetlerine ulaşarak durumu bildirmesini rica ediyoruz. Şayet ürün geri dönmedi ve alıcı şubede bekliyor ise bizde elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyor ve teslimat için yeniden yönlendirme talep ediyoruz fakat ürün geri dönüyor ise yapabilecek birşey kalmıyor ne yazık ki. Geri dönen ürünü, alıcısından geri dönüş ücreti (güncel kargo ücretinin yarısı) ve tekrar kargo ücreti tahsil ederek gönderiyoruz. Zira satışını yaptığımız ürünlerin tümü uygun fiyatlı olup çoğu durumda geri dönen kargo, geri dönüş ve tekrar gönderme ücreti ile birlikte bizi zarara uğratmaktadır.

Bu durumu anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

ÜRETİM BAŞLAMADI İSE

Henüz üretime alınmamış tüm siparişlerinizde tam ücret iadesi yapılabilmektedir. Siparişinizin durumunu hesabım sayfasına girerek yapabilirsiniz. Sipariş detaylarında üretimin tamamlandığına dair bir ibare görmüyorsanız ücret iadesi yapılabilir durumdadır.

ÜRETİM YAPILDI İSE

Web sitemiz üzerinde satılan ürünlerin tamamı, kişi / firma isteği doğrultusunda özel olarak üretilmekte olan ürünlerdir.

Kişiye / firmaya özel olarak üretimi yapılmış ürünlerde iade seçeneği bulunmamaktadır.

Bununla birlikte;

Firmamızdan kaynaklanabilecek en küçük bir hata da dahi durum tespiti yapılmasının ardından derhal ücretsiz olarak yeni üretim ve gönderim yapılmaktadır.


İmalata söz konusu ürün Kaşe ve çeşitleri ise;

  • Tüm ürünler imalat sonrası tarafımızca kontrol edilmekte, düzgün baskı yaptığı denenmekte ve sonrasında itinalı bir şekilde paketlenerek gönderilmektedir.

İmalata söz konusu ürün kağıt üzerine baskılı ürünler ise;

  • Baskı öncesi grafik tasarım konusunda müşterimizden onay alıyoruz. Bu esnada sorun olabileceğini gördüğümüz herhangi bir detay var ise bunu müşterimize açıkça belirtiyoruz. Sorunsuz bir baskı için gerekli grafik çalışmayı olabilecek en iyi seviyeye getiriyoruz.
  • Bazı ürünlerin baskısı firmamızda, bazıları ise firmamız dışındaki organize matbaalarda yapılmaktadır. Kendi bünyemizde baskısını gerçekleştirdiğimiz tüm ürünlerin adet ve görsel kalitesini kontrol ediyor, kabul edilmeyecek hiç bir ürün gönderimini yapmıyor ve tekrar baskı alarak müşterimize en temiz şekilde ürünü gönderiyoruz. Organize matbaalarda yapılan üretimlerde ise adet ve renk tonları konusunda %10 ‘a kadar fire yada oynamaları normal kabul ediyoruz. Bunun ötesindeki tüm hata/eksiklik, büyük ton farkları gibi durumları, işi ücretsiz olarak tekrardan baskıya almak suretiyle tolere ediyoruz. Ürün üzerindeki metinlerde (adres, telefon vb.) bir hata yada eksiklik söz konusu ise baskı sonrası bu durumu düzeltmemiz ne yazık ki mümkün olmuyor. Zira tüm baskılı ürünlerde kontrol edilmek üzere çalışmanın son hali müşterilerimize onay alınmak için gönderilmektedir.

Genel anlamda karşılıklı iyi niyet doğrultusunda elimizden geldiğince müşterilerimize yardımcı olmaya, istem dışı olabilecek her türlü mağduriyeti en uygun şekilde gidermeye çalışıyoruz.